
Justine Modern Minimalist Wall Sconce
The Justine satin brass wall sconce is a clean and simple light fixture that’s sure to stand out in any room. The modern satin brass finish and subtle yet powerful lighting featured on this wall sconce will complement an array of interior concepts.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic (faux alabaster) |
| Finish | Satin Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 3W LED Strip, 3000K (built-in) (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
The Justine satin brass wall sconce is a clean and simple light fixture that’s sure to stand out in any room. The modern satin brass finish and subtle yet powerful lighting featured on this wall sconce will complement an array of interior concepts.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic (faux alabaster) |
| Finish | Satin Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 3W LED Strip, 3000K (built-in) (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $387.00
-65%$387.00
$135.45Description
The Justine satin brass wall sconce is a clean and simple light fixture that’s sure to stand out in any room. The modern satin brass finish and subtle yet powerful lighting featured on this wall sconce will complement an array of interior concepts.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic (faux alabaster) |
| Finish | Satin Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 3W LED Strip, 3000K (built-in) (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























