✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 8
+3
Alabaster Wall Sconces Lighting
Our Alabaster Wall Sconces Lighting For Bedroom is the perfect way to bring an elegant touch to your bedroom. Our high-quality alabaster casts a soft, ambient light, creating a cozy atmosphere for relaxation. Upgrade your bedroom with a beautiful yet subtle light source.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster, Metal backplate |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 4.5W LED Light Strip, 450 lumens (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us
Our Alabaster Wall Sconces Lighting For Bedroom is the perfect way to bring an elegant touch to your bedroom. Our high-quality alabaster casts a soft, ambient light, creating a cozy atmosphere for relaxation. Upgrade your bedroom with a beautiful yet subtle light source.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster, Metal backplate |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 4.5W LED Light Strip, 450 lumens (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us
$766.00
Alabaster Wall Sconces Lighting—
$766.00
Description
Our Alabaster Wall Sconces Lighting For Bedroom is the perfect way to bring an elegant touch to your bedroom. Our high-quality alabaster casts a soft, ambient light, creating a cozy atmosphere for relaxation. Upgrade your bedroom with a beautiful yet subtle light source.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural alabaster, Metal backplate |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | 4.5W LED Light Strip, 450 lumens (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Note
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us





















