
Bakala Museum Crystal Chandelier For Living Room
Elevate your living space with the Bakala museum crystal chandelier. This exquisite fixture. Crafted with asfour crystal and 24pb glass. Exudes timeless elegance. Measuring 27.95x27.95x19.68 inches and weighing 38.12 lbs. It offers a captivating centerpiece for your living room. Entrance. Or stairwell. With 8 lights. E14/e12 bulb compatibility. And a clear color with chrome finish. This chandelier seamlessly combines sophistication and modern design. Illuminate your home with style and grace.
Product Specification
| Material | Asfour Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 8/18 |
| Chain Length | 3.28 ft |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Elevate your living space with the Bakala museum crystal chandelier. This exquisite fixture. Crafted with asfour crystal and 24pb glass. Exudes timeless elegance. Measuring 27.95x27.95x19.68 inches and weighing 38.12 lbs. It offers a captivating centerpiece for your living room. Entrance. Or stairwell. With 8 lights. E14/e12 bulb compatibility. And a clear color with chrome finish. This chandelier seamlessly combines sophistication and modern design. Illuminate your home with style and grace.
Product Specification
| Material | Asfour Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 8/18 |
| Chain Length | 3.28 ft |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Original: $1,500.00
-65%$1,500.00
$525.00Description
Elevate your living space with the Bakala museum crystal chandelier. This exquisite fixture. Crafted with asfour crystal and 24pb glass. Exudes timeless elegance. Measuring 27.95x27.95x19.68 inches and weighing 38.12 lbs. It offers a captivating centerpiece for your living room. Entrance. Or stairwell. With 8 lights. E14/e12 bulb compatibility. And a clear color with chrome finish. This chandelier seamlessly combines sophistication and modern design. Illuminate your home with style and grace.
Product Specification
| Material | Asfour Crystal+24PB Glass+Fabric(Optional) |
| Number of Lights | 8/18 |
| Chain Length | 3.28 ft |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |





















