
Bakala Large Entrance Crystal Chandelier
Bakala large entrance crystal chandelier—a symphony of grandeur and sophistication destined to redefine your living space. With commanding dimensions of 66.93x66.93x90.55 inches and a weight of 468 lbs. This chandelier stands as an iconic statement piece for your living room. Entrance. Or stairwell.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass |
| Number of Lights | 67 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Bakala large entrance crystal chandelier—a symphony of grandeur and sophistication destined to redefine your living space. With commanding dimensions of 66.93x66.93x90.55 inches and a weight of 468 lbs. This chandelier stands as an iconic statement piece for your living room. Entrance. Or stairwell.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass |
| Number of Lights | 67 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |
Original: $10,500.00
-65%$10,500.00
$3,675.00Description
Bakala large entrance crystal chandelier—a symphony of grandeur and sophistication destined to redefine your living space. With commanding dimensions of 66.93x66.93x90.55 inches and a weight of 468 lbs. This chandelier stands as an iconic statement piece for your living room. Entrance. Or stairwell.
Product Specification
| Material | Crystal+24PB Glass |
| Number of Lights | 67 |
| Chain Length | 72" |
| Color | Clear |
| Bulb type | E14/E12 |
| Voltage | 110V-240V |
| Metal Finish | Chrome |
| Application | Living room/Entrance/Stairwell/Lobby |





















