
Giant Tiered Alabaster Foyer Chandelier
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $4,935.00
-65%$4,935.00
$1,727.25Description
Elevate your living space with our exquisite Tiered Alabaster Chandelier! The stunning Art Deco design, featuring luxurious gold accents and tiered alabaster shades, adds a touch of elegance to any room. Bring warmth and style to your home with this must-have chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spanish Natural Alabaster |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























