
Sparkling Night Chandelier // 1 Light
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $290.00
-65%$290.00
$101.50Description
This Finesse Decor piece is made from high end glass crystal and chrome metal finish. This single crystal block hanging pendant light is perfect and versatile. The crystal has a sparkling bubbles look inside, giving it a luxurious and glamorous glance. You can adjust to any length that you want. Combine with other's to place over a counter or kitchen island.
One of our most sold out products! A modern yet simple Sparkling Night Chandelier with a single hanging light presented by Finesse Decor.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Acrylic |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























