
Morrigan Sconce
Our Morrigan Lighting Collection features vintage inspiration in three tiers of white glass leaves that fan across brass arcs—creating movement and subtle texture in an elevated, sculptural light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crafted from brass-finished iron and white glass by our artisan partners in the Philippines. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | 60-watt max E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Our Morrigan Lighting Collection features vintage inspiration in three tiers of white glass leaves that fan across brass arcs—creating movement and subtle texture in an elevated, sculptural light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crafted from brass-finished iron and white glass by our artisan partners in the Philippines. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | 60-watt max E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $712.00
-65%$712.00
$249.20Description
Our Morrigan Lighting Collection features vintage inspiration in three tiers of white glass leaves that fan across brass arcs—creating movement and subtle texture in an elevated, sculptural light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crafted from brass-finished iron and white glass by our artisan partners in the Philippines. |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | 60-watt max E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























