
Montparnasse Modern Brass Chandelier - [Brass]
Channel glamorous Art Deco style into your home with Chandelier Montparnasse. This stunning vintage style tapered chandelier with antique brass finish exudes the vibrant atmosphere of the roaring 1920s. Two levels of clear glass rods disperse a captivating light.
Product Specifications:
- Diameter: 35 inches
- Height: 11 inches
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Channel glamorous Art Deco style into your home with Chandelier Montparnasse. This stunning vintage style tapered chandelier with antique brass finish exudes the vibrant atmosphere of the roaring 1920s. Two levels of clear glass rods disperse a captivating light.
Product Specifications:
- Diameter: 35 inches
- Height: 11 inches
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $3,066.30
-65%$3,066.30
$1,073.20Description
Channel glamorous Art Deco style into your home with Chandelier Montparnasse. This stunning vintage style tapered chandelier with antique brass finish exudes the vibrant atmosphere of the roaring 1920s. Two levels of clear glass rods disperse a captivating light.
Product Specifications:
- Diameter: 35 inches
- Height: 11 inches
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























