
Modo Chandelier 31" - Diamond, 13 Globes
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 13 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 13 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $3,890.00
-65%$3,890.00
$1,361.50Description
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 13 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























