
Modo Ceiling Mount - 5 Globes
A sleek and contemporary fixture, the Modo Ceiling Mount features five elegant glass globes arranged on a clean, minimal frame. Perfect for low ceilings, it brings a modern touch and warm illumination to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
A sleek and contemporary fixture, the Modo Ceiling Mount features five elegant glass globes arranged on a clean, minimal frame. Perfect for low ceilings, it brings a modern touch and warm illumination to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $880.00
-65%$880.00
$308.00Description
A sleek and contemporary fixture, the Modo Ceiling Mount features five elegant glass globes arranged on a clean, minimal frame. Perfect for low ceilings, it brings a modern touch and warm illumination to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Aluminum, Glass |
| Finish | Black, Bronze, Polished Nickel, Brushed Brass |
| Glass Color | Smoke, Clear, Cream |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























