✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 22
+17
Lily Starburst Crystal Sputnik Chandelier
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Polished Nickel / Lacquered Brass / Matte Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 / 10 / 20 / 28 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Polished Nickel / Lacquered Brass / Matte Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 / 10 / 20 / 28 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Size
Select Color
From $1,205.00
Lily Starburst Crystal Sputnik Chandelier—
$1,205.00
Description
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Polished Nickel / Lacquered Brass / Matte Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 / 10 / 20 / 28 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























