
Hublot alabaster wall sconce
Hand crafted in alabaster and unpolished bronze. This timeless, elegant and sober collection is staying true to the materials raw and brutalist character.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Solid casted bronze and alabaster |
| Finish | Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Hand crafted in alabaster and unpolished bronze. This timeless, elegant and sober collection is staying true to the materials raw and brutalist character.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Solid casted bronze and alabaster |
| Finish | Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $566.00
-65%$566.00
$198.10Description
Hand crafted in alabaster and unpolished bronze. This timeless, elegant and sober collection is staying true to the materials raw and brutalist character.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Solid casted bronze and alabaster |
| Finish | Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | G9 Bulb (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























