
Enoch Crystal Grand Wall Sconce
Enoch Crystal Grand Wall Sconce emits the purest form of its illumination into your interior space. Its raw elegance is created through the brilliance of raw crystal and noble materials.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Natural Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |



Enoch Crystal Grand Wall Sconce emits the purest form of its illumination into your interior space. Its raw elegance is created through the brilliance of raw crystal and noble materials.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Natural Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |



Original: $458.00
-65%$458.00
$160.30Description
Enoch Crystal Grand Wall Sconce emits the purest form of its illumination into your interior space. Its raw elegance is created through the brilliance of raw crystal and noble materials.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Natural Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |


























