✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 9
+4
Chapt Circular Chandelier
The Chap Chandelier is machined from solid brass. All parts are hand polished and patina’d. The lead crystal shade is hand polished.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Lacquered Burnished Brass/Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12dimension (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
The Chap Chandelier is machined from solid brass. All parts are hand polished and patina’d. The lead crystal shade is hand polished.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Lacquered Burnished Brass/Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12dimension (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Finish
From $661.18
Original: $1,889.10
-65%Chapt Circular Chandelier—
$1,889.10
$661.18Description
The Chap Chandelier is machined from solid brass. All parts are hand polished and patina’d. The lead crystal shade is hand polished.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Lacquered Burnished Brass/Bronze |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12dimension (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |

