✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 8
+3
Brass and Alabaster Globes Asymmetrical Line Chandelier
Brass chandelier with two light sources encased in alabaster globes. The refined and simple design of this piece has a slight twist, one arm of light being slightly longer than the other.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Brass chandelier with two light sources encased in alabaster globes. The refined and simple design of this piece has a slight twist, one arm of light being slightly longer than the other.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
$1,854.65
Original: $5,299.00
-65%Brass and Alabaster Globes Asymmetrical Line Chandelier—
$5,299.00
$1,854.65Description
Brass chandelier with two light sources encased in alabaster globes. The refined and simple design of this piece has a slight twist, one arm of light being slightly longer than the other.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass |
| Light source color | Warm white 3000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | Integrated LED(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























