✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 6
+1
Biba Modern Brass Chandeliers - [Brass/Bronze]
Mid-Century Modern in style, Brass Chandelier Biba is a great lighting solution for contemporary open plan living areas.
Product Specifications:
- Height: 12 inches
- Width/Diameter: 55 inches
- Length: 9 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Mid-Century Modern in style, Brass Chandelier Biba is a great lighting solution for contemporary open plan living areas.
Product Specifications:
- Height: 12 inches
- Width/Diameter: 55 inches
- Length: 9 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Finish
From $1,005.48
Original: $2,872.80
-65%Biba Modern Brass Chandeliers - [Brass/Bronze]—
$2,872.80
$1,005.48Description
Mid-Century Modern in style, Brass Chandelier Biba is a great lighting solution for contemporary open plan living areas.
Product Specifications:
- Height: 12 inches
- Width/Diameter: 55 inches
- Length: 9 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























