
Alabaster Brass Modern Globe Spiral Chandelier
Light up your space with this chic Alabaster Brass Modern Globe Spiral Chandelier. This luxurious yet minimalistic design will bring style and modern elegance to any room. Its sleek lines combined with its brass accents create a captivating atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Light up your space with this chic Alabaster Brass Modern Globe Spiral Chandelier. This luxurious yet minimalistic design will bring style and modern elegance to any room. Its sleek lines combined with its brass accents create a captivating atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Description
Light up your space with this chic Alabaster Brass Modern Globe Spiral Chandelier. This luxurious yet minimalistic design will bring style and modern elegance to any room. Its sleek lines combined with its brass accents create a captivating atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Gold |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 18 |
| Light Source | G9 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























