
Alabaster Brass Dining Room Round Chandelier
Light up your dining room in style with this Alabaster Brass Dining Room Round Chandelier. With classic materials and unique design, this chandelier is sure to add a sophisticated touch to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5/10 |
| Light Source | E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Light up your dining room in style with this Alabaster Brass Dining Room Round Chandelier. With classic materials and unique design, this chandelier is sure to add a sophisticated touch to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5/10 |
| Light Source | E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Description
Light up your dining room in style with this Alabaster Brass Dining Room Round Chandelier. With classic materials and unique design, this chandelier is sure to add a sophisticated touch to any space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Natural Alabaster Stone. |
| Finish | Antique Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 5/10 |
| Light Source | E12 bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























