✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

1 / 3
9-light Branching Disc Custom Made Flush mount -- Brushed Brass / Porcelain
10.5″-11.5″ Handmade unglazed translucent porcelain shade, machined brass. Available in brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | solid brass, ceramics |
| Finish | brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 9 |
| Light Source | Integrated Dimmable LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
10.5″-11.5″ Handmade unglazed translucent porcelain shade, machined brass. Available in brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | solid brass, ceramics |
| Finish | brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 9 |
| Light Source | Integrated Dimmable LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
$1,575.00
Original: $4,500.00
-65%9-light Branching Disc Custom Made Flush mount -- Brushed Brass / Porcelain—
$4,500.00
$1,575.00Description
10.5″-11.5″ Handmade unglazed translucent porcelain shade, machined brass. Available in brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | solid brass, ceramics |
| Finish | brushed brass, oil rubbed bronze, vintage brass or satin nickel |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 9 |
| Light Source | Integrated Dimmable LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























